We wtorek, 23 lutego, odbyło się spotkanie, podczas którego prezydent Gdyni Wojciech Szczurek wraz z całym prezydenckim kolegium, uroczyście podziękowali dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej za wieloletnie zaangażowanie i oddanie na rzecz gdyńskiej społeczności.

Zdjęcie: Mirosława Jezior, dyrektor gdyńskiego MOPS odchodzi na zasłużoną emeryturę
Mirosława Jezior, dyrektor gdyńskiego MOPS odchodzi na zasłużoną emeryturę // fot. Paweł Kukla

– Za ten uśmiech, za wrażliwość, za zdolność do kooperacji ze wszystkimi instytucjami miasta – bardzo dziękujemy. Przed panią czas, w którym można zacząć snuć plany skupione na sobie samym, na odpoczynku. Ale wierzę, że kawałek Pani serca pozostanie z MOPSem i z gdyńskim samorządem. Bardzo serdecznie dziękujemy – mówił podczas spotkania Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Mirosława Jezior jest pedagogiem specjalnym i organizatorem pomocy społecznej. Z pomocą społeczną związana jest od 1981 roku, a w gdyńskim systemie pomocy pracuje od 28 lat. W tym czasie przyczyniła się do rozwoju wielu systemowych gdyńskich rozwiązań pomocy osobom potrzebującym, m.in. w obszarze wsparcia osób bezdomnych, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, organizacji nowoczesnego systemu rodzinnej pieczy zastępczej. Jest również jedną z głównych inicjatorek powstania Gdyńskiego Centrum Diagnozy i Terapii FASD – pierwszej tego typu placówki w Polsce finansowanej przez samorząd.

Zdjęcie: Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek wręcza kwiaty Mirosławie Jezior, dyrektor gdyńskiego MOPS
Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek wręcza kwiaty Mirosławie Jezior, dyrektor gdyńskiego MOPS / fot. Paweł Kukla

Od 1993-1996 kierownik Ośrodka Adaptacyjnego w Gdyni, 1996 do 2003 z-ca dyrektora MOPS w Gdyni, 2004-2006 dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Gdyni, od 2007 roku dyrektor MOPS w Gdyni. Odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP oraz brązowym medalem „Za zasługi dla policji” przez Ministra Spraw Wewnętrznych. Dwukrotna laureatka „Srebrnego drzewka” – nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego za wybitne i nowatorskie osiągnięcia w dziedzinie pomocy społecznej. Wieloletnia przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, wieloletnia członkini Pomorskiej Rady Ekspertów ds. Uzależnień przy Marszałku Województwa Pomorskiego. Członkini VII kadencji Rady Polityki Społecznej przy Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Zobacz też na:

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close