Przejdź do treści

OK, rozumiem.Ta strona korzysta z plików cookie. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Dowiedz się więcej

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
81-265 Gdynia, ul. Grabowo 2
tel/fax: 058 782 01 20, 058 625 93 30, 058 625 93 37
e-mail: sekretariat@mopsgdynia.pl
  Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności - Unia Europejska, europejski fundusz społeczny  
 
Start
 
     

Otwarto nowy Rodzinny Dom Dziecka

PDF Drukuj E-mail

Od września w Gdyni zaczął działać nowy Rodzinny Dom Dziecka, prowadzony przez państwa Maję i Waldemara Zadorożnych. Docelowo znajdzie w nim opiekę sześcioro małych i niepełnosprawnych dzieci.

 

Nowy Rodzinny Dom Dziecka znajduje się  przy ulicy Kaliskiej. Środki na wynajem domu w całości pochodzą z budżetu gminy, samorząd proporcjonalnie partycypuje również w kosztach jego utrzymania. Obecnie państwo Zadorożni, oprócz wychowywania trójki własnych dzieci, opiekują się dwójką niepełnoprawnych maluchów - czteroletnią Krysią i dwuletnim Antosiem. Niedawno dołączył do nich kilkunastodniowy Szymon. Docelowo w Rodzinnym Domu Dziecka państwa Zadorożnych czułą opiekę znajdzie sześcioro dzieci.

 

Nowy rozdział w historii ich rodziny i podopiecznych uświetniła kameralna uroczystość, której wzięli udział m.in. Mirosława Jezior, dyrektor MOPS w Gdyni i Franciszek Bronk, z-ca dyrektora MOPS w Gdyni ds. wsparcia dziecka i rodziny.


Uruchomienie kolejnego Rodzinnego Domu Dziecka jest potwierdzeniem konsekwentnej realizacji strategii gdyńskiego samorządu w obszarze opieki nad dzieckiem i rodziną. W sferze zapewnienia całodobowej opieki dzieciom od wielu lat nacisk położono na rodzinne formy wsparcia.

 

Po przekształceniach związanych z wprowadzeniem w styczniu br. ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej,  uruchomiony Rodzinny Dom Dziecka jest już dziewiątym prowadzonym na zlecenie gdyńskiego samorządu – przebywa w nich obecnie 43 dzieci.

 

 

< Poprzedni   Następny >
     
   
 
© 2008 MOPS Gdynia