Zdjęcie: Miasto pomoże w dotarciu na szczepienia uprawnionym osobom niepełnosprawnym oraz seniorom 70+
Miasto pomoże w dotarciu na szczepienia uprawnionym osobom niepełnosprawnym oraz seniorom 70+

W związku z realizacją Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 i rozpoczynającymi się od 25 stycznia br. szczepieniami osób z etapu 1, Urząd Miasta Gdyni będzie organizował dla uprawnionych osób, zamieszkałych na terenie Gdyni, bezpłatny transport do wyznaczonych w mieście punktów szczepień.

Zgodnie z zaleceniami rządowymi i według wytycznych wojewody pomorskiego osobami uprawnionymi do skorzystania z bezpłatnego, realizowanego przez miasto transportu do punktu szczepień są:

  • osoby niepełnosprawne, tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R (upośledzenie narządu ruchu) lub N (choroby neurologiczne) lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
  • osoby powyżej 70 roku życia, mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

Mieszkańcy Gdyni spełniający powyższe kryteria, którzy chcieliby skorzystać ze wsparcia miasta w zakresie bezpłatnego transportu do punktu szczepień i mają już wyznaczony termin szczepienia ochronnego przeciwko Covid-19, mogą zgłaszać zapotrzebowanie na taki transport za pomocą specjalnie uruchomionej infolinii pod numerem telefonu 58 505 59 56, czynnej od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 – 16:00.

Z infolinii 58 505 59 56 będzie można korzystać od czwartku 21 stycznia br.

Transport będzie realizowany od poniedziałku od 25 stycznia br.

UWAGA! Uprzejmie prosimy o zamawianie transportu z możliwie dużym wyprzedzeniem –  minimalnie dwudniowym.

WAŻNE! Kontakt do mobilnych punktów szczepień odpowiedzialnych za wykonanie szczepienia ochronnego przeciwko Covid-19 w domu lub miejscu przebywania pacjenta:

nr tel. 58 32 18 620, e-mail: biuro.wss@nfz-gdansk.pl

Zobacz więcej na:

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close