Przejdź do głównej zawartości strony

Róża od św. Walentego – odrobina nadziei dla osób w kryzysie

Walentynki to czas wyrażania swoich uczuć względem bliskich nam osób. To również finał prowadzonej od lat inicjatywy „Róża od św. Walentego”. Łączy ona okazywanie uczuć z drugim z patronatów tego świętego – opieką nad zdrowiem psychicznym. Kolejny raz uczestnicy lokalnych grup samopomocowych będą wspólnymi siłami wspierać osoby doświadczające kryzysów. W ubiegłym roku kilkaset osób z Gdyni i województwa pomorskiego wręczyło ok. 500 róż i ponad 300 kartek z życzeniami. 

Nie krępuj się opowiedzieć "Co u Ciebie" - coucb.pl

Obawy przed wyśmianiem lub ostracyzmem, brak zrozumienia, czy tzw. generation gap - to tylko kilka przyczyn niechęci wśród młodzieży, by otwarcie rozmawiać w najbliższym otoczeniu o swoich problemach. Czasem o wiele łatwiej jest powiedzieć co nas gryzie anonimowej osobie. Taką bezpieczną alternatywę proponuje czat oraz linia zaufania dla dzieci i młodzieży coucb.pl. W ubiegłym roku przeprowadzono na niej ok. 4000 rozmów na czacie i odebrano ok. 1500 telefonów. 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close
МИ З ВАМИ

Jesteśmy z Wami МИ З ВАМИ

Close