Zgodnie z decyzją Wojewody Pomorskiego dzienne placówki wsparcia w związku z sytuacją pandemiczną są nieczynne dla uczestników od początku listopada aż do odwołania. Obostrzenia dotyczą również niespełna 60 seniorów korzystających wcześniej codziennie z oferty Dziennego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Gen. Maczka.

– To, że placówka jest formalnie nieczynna nie oznacza, że zapominamy o naszych podopiecznych – poinformował Piotr Kulas, kierownik DDPS w Gdyni. – Jesteśmy ze wszystkimi w stałym kontakcie telefonicznym, natomiast osoby samotne często odwiedzamy, robimy podstawowe zakupy, wykupujemy leki w aptece, pomagamy w rejestracji telefonicznych lub osobistych wizyt lekarskich. Ponadto osoby cierpiące na cukrzycę są stale monitorowane przez nasze pielęgniarki, a 18 osób jest objętych rehabilitacją domową, prowadzoną przez rehabilitantów z naszej placówki.

Zdjęcie: Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka pracownicy DDPS przekazali seniorom życzenia i prezenty
Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka pracownicy DDPS przekazali seniorom życzenia i prezenty. //fot.: materiały MOPS w Gdyni

Ostatnio z okazji Dnia Babci i Dziadka pracownicy DDPS postanowili zrobić seniorom niespodziankę. Wszystkich podopiecznych odwiedzili w domach przynosząc prezenty otrzymane specjalnie na tę okazję od partnerów i sponsorów. W ramach akcji „Wsparcia pora dla seniora” Centrum Handlowe „Riviera” przekazało paczki z artykułami spożywczymi, chemią gospodarczą i kosmetykami, a Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni w ramach ogólnopolskiej akcji „Podusia dla babci i dziadziusia” sprezentował 50 poduszek ręcznie uszytych z udziałem dzieci i młodzieży. Dzieci z Przedszkola nr 19 przy ul. Harcerskiej przygotowały kartki z życzeniami i kwiaty, natomiast Magdalena Adamowicz podarowała produkty kosmetyczne znanej marki.

– Seniorzy byli zaskoczeni i wzruszeni i dziękowali nam bardzo, że w takich trudnych czasach tak wiele osób o nich pamięta. Takie szczere podziękowania to po prostu najlepsza nagroda dla wszystkich, którzy przygotowali tę akcję – dodał Piotr Kulas.

Zdjęcie: W ramach ogólnopolskiej akcji „Podusia dla babci i dziadziusia” seniorzy otrzymali poduszki przekazane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni
W ramach ogólnopolskiej akcji „Podusia dla babci i dziadziusia” seniorzy otrzymali poduszki przekazane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni. //fot.: materiały MDK w Gdyni

– Serdeczne podziękowania dla wszystkich partnerów i sponsorów za wspaniałą niespodziankę dla naszych seniorów z DDPS – podsumowała Katarzyna Stec, z-ca dyrektora MOPS w Gdyni. – Po raz kolejny przekonaliśmy się, że wokół nas jest wielu empatycznych i wrażliwych ludzi w każdym wieku, którzy są otwarci na dawanie radości innym i są gotowi na poświecenie swojego czasu oraz na zaangażowanie się w tego typu akcjach.

Dodatkowe informacje

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close