Przejdź do głównej zawartości strony

Realizator

Projekt realizowany w międzynarodowym partnerstwie EDU4ADU, w skład którego weszły cztery instytucje i organizacje: MOPS Gdynia, Stowarzyszenie Solidarni „PLUS” z Wandzina, Szkoła Kofoeda z duńskiej Kopenhagi oraz MVO Proxima ze słowackiej Spiska Nova Ves i Koszyc.

Główny cel

Edukacja osób dorosłych w zakresie przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu oraz poszukiwanie skutecznych metod i narzędzi pozwalających podnieść jakość uczenia się i wsparcia w procesach włączania społecznego osób zagrożonych marginalizacją.

Kluczowe działania

  1. Zorganizowanie 23 jednotygodniowych praktyk zagranicznych (job shadowing) w każdym z krajów partnerskich zaangażowanych w realizację projektu.
  2. Zorganizowanie 3 kilkudniowych seminariów, warsztatów i wizyt studyjnych.
  3. Upowszechnienie rezultatów projektu i dobrych praktyk, w tym zorganizowanie w Gdyni w listopadzie 2018 roku międzynarodowej konferencji wraz z warsztatami podsumowującymi pn.: „Wyjście z cienia – dobre praktyki edukacji dorosłych w obszarze włączania społecznego” oraz wydanie publikacji pod tym samym tytułem.

Osiągnięte rezultaty

  1. Utworzenie sieci współpracy pomiędzy partnerami zagranicznymi, w tym wypracowanie, udoskonalenie standardów tej współpracy, również na poczet przyszłych projektów partnerskich.
  2. Wymiana doświadczeń i innowacji w stosowanych rozwiązaniach w edukacji i wsparciu społecznym, w tym poznanie nowych metod pracy z osobami dorosłymi zagrożonymi wykluczeniem społecznym i poszerzenie wiedzy nt. funkcjonowania systemów edukacyjnych i pomocowych w krajach partnerskich.
  3. Nabycie nowego doświadczenia i krytycznego spojrzenia na problematykę edukacji dorosłych i jej wpływu na włączenie społeczne oraz podniesienie kwalifikacji zawodowych pracowników, tym samym podniesienie jakości świadczonego wsparcia w organizacjach partnerskich.

Uczestnicy

Ponad 100 specjalistów z Polski, Słowacji i Danii, zawodowo zaangażowanych w pracę z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym.

Okres realizacji

wrzesień 2016 – grudzień 2018

Źródło finansowania

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

Budżet

104.084,45 euro, w tym 91.130,00 euro w ramach dofinansowania.

Informacje dodatkowe

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close
МИ З ВАМИ

Jesteśmy z Wami МИ З ВАМИ

Close