Przejdź do głównej zawartości strony

Pomoc interwencyjna

Zapewniamy interwencyjną pomoc w 2 placówkach na terenie Gdyni i 10 poza terenem miasta (łącznie ok. 300 miejsc), w których można liczyć na wsparcie m.in. w zakresie noclegu, wyżywienia, środków higienicznych, odzieży, wsparcia specjalistów takich jak: pracownik socjalny, terapeuta.

Wspieramy również osoby, które z różnych powodów przebywają w miejscach niemieszkalnych, takich jak np.: pustostany i altanki działkowe.

Głównym celem pracy specjalistów w terenie jest poprawa warunków życiowych osób potrzebujących, dająca szansę na zmianę dotychczasowej sytuacji i stylu życia. Dodatkowe wsparcie osobom przebywającym poza schroniskami świadczą streetworkerzy, którzy systematycznie monitorują przestrzeń miejską i na bieżąco reagują w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia.

Dodatkowo osoby, które z różnych przyczyn są zagrożone utratą mieszkania, mogą skorzystać ze wsparcia jednego z czterech Dzielnicowych Ośrodków Pomocy Społecznej. Pracownik socjalny przeprowadzi wywiad środowiskowy i ustali indywidualny plan pomocy.

Formy wsparcia

Każda osoba potrzebująca ma możliwość udziału w programie (np. „Utrecht”, „Gdyńska-Warszawska”), dającym szansę zamieszkania w wynajętym mieszkaniu lub pokoju. Zakres wsparcia obejmuje m.in.:

  • pomoc w znalezieniu pokoju/mieszkania
  • dofinansowanie do kaucji i kosztów wynajmu
  • pomoc w aktywizacji zawodowej (udział w Centrum Integracji Społecznej, pracach społecznie użytecznych)
  • bieżącą pomoc pracownika socjalnego
  • wsparcie terapeutyczne, prawne, psychologiczne

Kontakt

Po więcej informacji i pomoc należy zgłosić się do:

Centrum Reintegracji i Interwencji Mieszkaniowej

ul. Działowskiego 11, 81-202 Gdynia,
tel./fax: 58 662 00 11
e-mail: bezdomnosc@mopsgdynia.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close
МИ З ВАМИ

Jesteśmy z Wami МИ З ВАМИ

Close