Przejdź do głównej zawartości strony

Formy wsparcia

Osoby zainteresowane powrotem na rynek pracy mogą otrzymać wsparcie pracownika socjalnego m.in. w skierowaniu do:

  • prac społecznie użytecznych (funkcje porządkowe i pomocnicze m.in. placówkach MOPS, szkołach, przedszkolach, bibliotekach, organizacjach pozarządowych).
  • Centrum Integracji Społecznej – które realizuje m.in. szkolenia, kursy, staże pomagające znaleźć i utrzymać zatrudnienie. CIS prowadzone jest przez organizację pozarządową.

Kontakt

W zakresie skierowania do prac społecznie użytecznych lub Centrum Integracji Społecznej należy zgłosić się do właściwego Dzielnicowego Ośrodka Pomocy Społecznej, zgodnie z miejscem zamieszkania.

Dodatkowe informacje

Podstawową instytucją, która zgodnie z prawem realizuje wsparcie w zakresie aktywizacji zawodowej, znalezieniu zatrudnienia oraz łagodzenia skutków bezrobocia jest:

Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni

ul. Hugo Kołłątaja 8, 81-332 Gdynia

tel.: 58 620 49 54
www: gdynia.praca.gov.pl

Ponadto osoby z niepełnosprawnościami zainteresowane doradztwem zawodowym (wsparcie dopasowane jest zawsze do indywidualnych potrzeb) mogą zgłosić się do:

Centrum Samopomocy w Gdyni

ul. Chrzanowskiego 14/2

tel.: 58 620-88-07
e-mail: centrum@cs-gdynia.pl

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close
МИ З ВАМИ

Jesteśmy z Wami МИ З ВАМИ

Close