Przejdź do głównej zawartości strony

Dofinansowania PFRON

Obsługujemy dofinansowania ze środków PFRON, które służą zwiększeniu aktywności społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami w tym zaspokajaniu indywidualnych, konkretnych potrzeb.

Aktywizacja społeczna i zawodowa

Kierujemy m.in. do wyspecjalizowanych placówek dziennych, w których osoby z niepełnosprawnością mogą kontynuować rehabilitację społeczną i zawodową w Warsztatach Terapii Zajęciowej, Klubach Terapii Zajęciowej lub korzystać ze specjalistycznej opieki w Środowiskowych Domach Samopomocy. Wsparcie dopasowane jest zawsze do indywidualnych potrzeb.

Szczegółowe informacje i wsparcie

Po więcej informacji i wsparcie w ubieganiu się o pomoc należy zgłosić się do Dzielnicowego Ośrodka Pomocy Społecznej (DOPS) w miejscu zamieszkania lub do Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych

ul. Władysława IV 43 (budynek Hossy)
IV piętro, lokal 402
tel.: 58 728-27-15
e-mail: m.kowalczyk@mopsgdynia.pl

Asysta osobista dla osoby z niepełnosprawnością

tel.: 515-031-864, czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00
e-mail: aoon@mopsgdynia.pl

Informacja o  Programie ,, Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej’’ – edycja 2022, realizowanego ze środków  Funduszu Solidarnościowego, w załącznikach poniżej:

  1. Wstępne warunki realizacji programu – informacja
  2. Karta zgłoszenia – wersja pdf
  3. Karta zgłoszenia – wersja doc. 
  4. Zakres czynności – wersja pdf
  5. Zakres czynności – wersja doc. 
  6. Klauzula informacyjna uczestnika 
  7. Regulamin Programu 

Osoby chcące skorzystać ze wsparcia w ramach Programu mogą składać komplet dokumentów pocztą lub w siedzibie jednego z czterech Dzielnicowych Ośrodków Pomocy Społecznej, zgodnie z miejscem zamieszkania, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-15.00. Żeby sprawdzić, do którego DOPS należy nasza ulica można skorzystać z wyszukiwarki na stronie internetowej:

https://mopsgdynia.pl/organizacja-mops/rejonizacja/

Orzekanie o niepełnosprawności

Posiadanie aktualnego orzeczenia w wielu przypadkach jest warunkiem, aby osoba z niepełnosprawnościami mogła skorzystać z różnych form pomocy.

Orzekanie o niepełnosprawności realizuje Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Gdyni, mieszczący się w Gdyńskim Centrum Zdrowia:

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close
МИ З ВАМИ

Jesteśmy z Wami МИ З ВАМИ

Close