Przejdź do głównej zawartości strony

Formy wsparcia

Jeżeli nie posiadasz karty stałego pobytu zapewniamy nieodpłatne wsparcie, które obejmuje m.in.:

  • udzielanie informacji dotyczących m.in. legalizacji pobytu lub zatrudnienia, najmu lokalu, zawierania związków małżeńskich, możliwości nieodpłatnego spędzania wolnego czasu, przysługujących cudzoziemcom praw i innych zagadnień związanych z codziennym życiem w Polsce,
  • poradnictwo w zakresie prawa cywilnego, karnego i administracyjnego, w tym pomoc prawną w zakresie sporządzania pism do urzędów, sądów i innych instytucji,
  • skierowanie na bezpłatne kursy języka polskiego,
  • wsparcie pracownika socjalnego w postaci: pomocy i pośrednictwa w zorganizowaniu miejsca dla dzieci w przedszkolu, pokierowania do innych instytucji pomocowych czy specjalistów w mieście, udzielaniu informacji na temat możliwych do uzyskania świadczeń poza systemem pomocy społecznej, organizowania pomocy rzeczowej, w tym w formie żywności.

Dodatkowe informacje

Gdynia wspiera: Kliknij tutaj

Zachęcamy także do dołączenia do grupy na FB dla cudzoziemców mieszkających w Gdyni: www.facebook.com/groups/cudzoziemcy.gdynia

Kontakt

Wsparcie dopasowane jest zawsze do indywidualnych potrzeb. Po więcej informacji i pomoc należy zgłosić się do Punktu Informacyjnego dla Cudzoziemców, przy ul. Wolności 11a, 81-324 Gdynia, e mail: cudzoziemcy@mopsgdynia.pl. Tel.: 797-993-614 – kontakt do konsultanta ds. cudzoziemców.

Dyżury w punkcie odbywają się w czwartki od godz. 17.00 do 19.00.  

Z poradnictwa Punktu można skorzystać zarówno osobiście, jak i za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Jeżeli posiadasz kartę stałego pobytu możesz skorzystać ze wszystkich świadczeń określonych w Ustawie o pomocy społecznej, zależnie jednak od kryterium dochodowego i sytuacji indywidualnej. Niezbędnym warunkiem do skutecznego ubiegania się o pomoc jest kontakt z pracownikiem socjalnym z właściwego Dzielnicowego Ośrodka Pomocy Społecznej, zgodnie z miejscem zamieszkania.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close
МИ З ВАМИ

Jesteśmy z Wami МИ З ВАМИ

Close