Przejdź do głównej zawartości strony

Cykl dziesięciu spotkań w ramach projektu rozpoczął się 13 lutego, a całość potrwa do 12 czerwca. W czasie zajęć uczestniczki będą miały okazję przekonać się, że dbanie o wygląd może podnieść ich pewność siebie i ułatwiać budowanie relacji, zarówno zawodowych jak i prywatnych. Pojawią się także elementy związane z profilaktyką zdrowia i technikami radzenia sobie ze stresem.

– Pomysł na tę inicjatywę to efekt dobrego przyjęcia jednego z wcześniejszych projektów pod nazwą Akademia Dobrego Wizerunku – zauważa Julita Ostrowska, koordynator i pomysłodawca akcji. –  Z własnego doświadczenia wiem, że pracownicy pomocy społecznej to grupa zawodowa, która może doświadczać wielu stresujących sytuacji. Stąd propozycja tych warsztatów, które mają szansę korzystnie wpłynąć na motywację, nastawienie do pracy oraz integrację. Wygląd zewnętrzny i dobry nastrój są ze sobą ściśle powiązane. Kluczowe jest znalezienie odpowiedniej równowagi – stąd nazwa naszego projektu. Dobry balans pozwoli nam czuć się dobrze ze sobą, ale również w relacjach z innymi ludźmi.

Zdjęcie: Założenia projektu to m.in. korzystny wpływ na motywację, nastawienie do pracy oraz integracja uczestniczek
Założenia projektu to m.in. korzystny wpływ na motywację, nastawienie do pracy oraz integracja uczestniczek.//fot.: MOPS w Gdyni.

Projekt BaLans będzie realizowany w Gdyńskim Ośrodku Stażowo-Terapeutycznym. Spotkania obejmują m.in. pielęgnację twarzy, naukę makijażu, pielęgnację dłoni i włosów. Oprócz tego harmonogram obejmuje również zajęcia poświęcone zdrowemu odżywianiu i jego wpływowi na wygląd oraz samopoczucie. Nie zabraknie także spotkań dotyczących technik radzenia sobie ze stresem, a także aktywności fizycznej, w tym zajęć z samoobrony, która może zwiększyć pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa. Na zakończenie cyklu uczestniczki wezmą udział w warsztatach dotyczących doboru stroju, które pokażą, jak łączyć wygodę z profesjonalnym wyglądem w różnych sytuacjach.

Spotkania będą się odbywały m.in. przy udziale specjalistów z branż dietetycznej, sportowej oraz beauty, którzy oprócz zagadnień teoretycznych wezmą udział w warsztatach z uczestniczkami.

Zdjęcie: Na zdjęciu uczestniczki pierwszego z cyklu dziesięciu spotkań
Na zdjęciu uczestniczki pierwszego z cyklu dziesięciu spotkań projektowych.//fot.: MOPS w Gdyni.

– Bardzo zależało nam na zaproponowaniu przyjaznej przestrzeni, w której uczestniczki będą mogły się integrować, wymieniając jednocześnie doświadczenia. – podkreśla Katarzyna Niwińska, współtwórca projektu, kierownik SOW w Gdyni i jednocześnie właścicielka studio makijażu Katarina Makeup. – Każde zajęcia oprócz części teoretycznej przewidują również cześć warsztatową, która pomoże wykorzystać nabytą wiedzy w praktyce. Widzimy w projekcie BaLans okazję do spojrzenia na siebie z nowej perspektywy, odkrycia, że nawet drobne zmiany mogą dodać pewności siebie i poprawić nastrój. Nie da się ukryć, że gdy czujemy się dobrze we własnej skórze, znacznie lepiej radzimy sobie z codziennymi  wyzwaniami. Troska o innych powinna zaczynać się przede wszystkim od troski o siebie. Takie podejście daje nam szansę nawiązywać bardziej satysfakcjonujące relacje zarówno zawodowe, jak i prywatne i w konsekwencji skuteczniej realizować się w obu tych obszarach.

Lista uczestników jest wciąż otwarta – osoby chętne na kolejne zajęcia mogą się zgłaszać bezpośrednio do Julity Ostrowskiej, pisząc na adres mailowy: j.ostrowska@mopsgdynia.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close
МИ З ВАМИ

Jesteśmy z Wami МИ З ВАМИ

Close