Przejdź do głównej zawartości strony
Zdjęcie: Termin składania wniosków w programie Dobry Start mija 30 listopada.
Termin składania wniosków w programie Dobry Start mija 30 listopada. Zdjęcie ilustracyjne // fot. pixabay.com

„Dobry start” to rządowy program wsparcia dla uczniów i ich rodzin. Świadczenie można otrzymać raz w roku na każde uczące się dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do 24. roku życia. Rodziny dostają je bez względu na dochód.

Nabór wniosków w ramach programu trwa od 1 lipca , a termin przesyłania dokumentów mija 30 listopada.

Kto i jak może złożyć wniosek?

Od ubiegłego roku wypłatą świadczeń w ramach programu „Dobry start” zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski o przyznanie 300+ można składać wyłącznie online. Termin mija 30 listopada.

Rodzice mogą złożyć wniosek poprzez:

Natomiast opiekunowie prawni, osoby sprawujące piecze nad dzieckiem, opiekunowie faktyczni, osoby uczące się i usamodzielnione oraz dyrektorzy placówek opiekuńczo-wychowawczych mogą złożyć wniosek o świadczenie 300+ wyłącznie na portalu PUE ZUS.

O świadczenie mają szansę ubiegać się także rodzice dzieci, które są cudzoziemcami. W tym przypadku wnioski trzeba składać za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Warunek: zarówno rodzic, jak i dziecko muszą mieć nadane numery PESEL.

Poza danymi we wniosku należy podać:

  • numer rachunku bankowego, na który ma zostać wpłacone świadczenie,
  • adres e-mail i numer telefonu – potrzebne do kontaktu w sprawie wniosku.

Rodziny, które dopełniły formalności do końca sierpnia mają gwarancję wypłaty świadczenia do 30 września. Jeżeli dokumenty zostały złożone później – środki trafią do rodziny w ciągu dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku.

Szczegółowe informacje oraz instrukcje znajdują się na stronie internetowej ZUS-u.

Zobacz też na:

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close
МИ З ВАМИ

Jesteśmy z Wami МИ З ВАМИ

Close