Wydział Dostępności Urzędu Miasta Gdyni postanowił pokazać mieszkańcom i turystom, że na plaży każdy może, a wręcz powinien, czuć się dobrze i korzystać z niej bez obaw. Najlepiej dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami plażą w naszym mieście jest ta w Śródmieściu. I to właśnie obok niej odbyła się poniedziałkowa impreza.

– Dzisiaj na bulwarze zorganizowaliśmy event dedykowany dostępnym gdyńskim plażom. Poprzez zajęcia sportowe, taneczne, konkursy z różnymi nagrodami chcemy zachęcić wszystkich – i turystów, i mieszkańców, żeby zwrócili uwagę na dostępność plaż. I żeby uwrażliwić ludzi na potrzeby innych – mówiła Magdalena Biegańska, kierownik Referatu ds. Osób z Niepełnosprawnością.

Zdjęcie: Gdyńskie plaże są dostępne dla wszystkich, także osób o różnym stopniu czy rodzaju niepełnosprawności
Gdyńskie plaże są dostępne dla wszystkich, także osób o różnym stopniu czy rodzaju niepełnosprawności // fot.: Magda Śliżewska (www.gdynia.pl)

W czasie poniedziałkowego wydarzenia na bulwarze Nadmorskim można było nie tylko wziąć udział w konkursach z drobnymi nagrodami, ale także posłuchać ratownika i zobaczyć symulację akcji ratowniczej. Chętni mieli też szansę wejść w skórę osób z niepełnosprawnością i zobaczyć na przykład, jak to jest poruszać się na wózku inwalidzkim albo borykać z problemami osoby niewidomej.

Nie zabrakło też zajęć sportowych: gry w bule i bocci. A do tego muzyki i tańców. Jeśli ktoś miał ochotę, mógł z pomocą ratowników skorzystać z amfibii i zażyć kąpieli morskiej. Warto pamiętać, że ten specjalny wózek kąpielowy na plaży służy także osobom starszym.

Broszury z pełną informacją o gdyńskich plażach znajdziemy w punkcie informacji turystycznej oraz na stronie Gdynia Sport

Zobacz więcej na:

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close