Przejdź do głównej zawartości strony
Zdjęcie: W zajęciach Dziennego Domu Senior + uczestniczą seniorzy z Gdyni
W zajęciach nowej placówki uczestniczą seniorzy z Gdyni.//fot. archiwum MOPS w Gdyni

– W Gdyni dbamy o to, aby poziom wsparcia świadczonego mieszkańcom w srebrnym wieku był niezmiennie wysoki – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. – Przykładem działań w tym kierunku jest właśnie świadczący dzienną opiekę nad gdyńskimi seniorami Dzienny Dom Senior +, nie pierwsza, ale na swój sposób wyjątkowa placówka. To nie tylko komfort dla uczestników, którzy spędzają czas na dedykowanych zajęciach i integracji, ale także dla rodzin i opiekunów zyskujących pewność, że ich bliscy przebywają w bezpiecznym miejscu, pod okiem doświadczonej kadry. Warto także wspomnieć o tym, że zaletą jest sama lokalizacja Domu, sprzyjająca integracji międzypokoleniowej i budowaniu społeczności lokalnej oraz pozwalająca na korzystanie z takich zasobów jak m.in. biblioteka.

Dzienny Dom Senior + mieści się w budynku Przystani Chylońska 237. Jego oferta skierowana jest do gdynian w wieku 60+, których codzienne, samodzielne funkcjonowanie jest w znacznym stopniu utrudnione przez wzgląd na stan zdrowia, w tym zaburzenia otępienne. Obiekt jest całkowicie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

– W Dziennym Domu Senior + przewidziano miejsca dla łącznie 22 osób potrzebujących wsparcia w ciągu dnia, gdy ich bliscy przebywają w pracy bądź realizują inne obowiązki – mówi Katarzyna Stec, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdyni. – Na ten moment społeczność domu liczy 15 seniorów. Są więc jeszcze dostępne miejsca i zapraszamy do kontaktu.

Codzienność w Domu to przede wszystkim pomoc uczestnikom w czynnościach dnia codziennegoterapia zajęciowazajęcia ruchowekulturalneedukacyjne, a także integracja i miłe spędzanie czasu w swoim gronie, m.in. na wspólnym śpiewie, zabawie, grach.

Zdjęcie: Dzień w placówce bogaty jest w różnorodne zajęcia
Dzień w placówce bogaty jest w różnorodne zajęcia.//fot. archiwum MOPS w Gdyni

– Jesteśmy zadowoleni z tego, co się tutaj dzieje, przede wszystkim bardzo dobrze ustanowiona jest organizacja sprzętu sportowego. To wszystko razem powoduje, jest tu bardzo przyjaźnie – mówi pan Bogdan, jeden z uczestników Dziennego Domu Senior +. – Przede wszystkim zajmujemy się sprawami rozrywkowymi, związanymi ze sportem, wykorzystaniem tego wszystkiego, co dla ludzi starszych jest ważne, a ważne jest to, żeby mieć dostęp do lekarza, terapeuty, tego, aby podtrzymywać swoje zdrowie tak, jak to powinno być.

W oficjalnej inauguracji działalności, która odbyła się 2 marca, wzięli udział Tomasz Gieszcz, dyrektor Biura Wojewody Pomorskiego; Ewa Myć-Szopińska, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku; Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia; Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji, Katarzyna Stec, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdyni oraz przedstawiciele MOPS i społeczność Dziennego Domu Senior +.

Zdjęcie: Na zdjęciu uczestnicy uroczystości. Od lewej Tomasz Gieszcz, Ewa Myć-Szopińska, Bartosz Bartoszewicz, Michał Guć oraz Katarzyna Stec
Na zdjęciu uczestnicy uroczystości. Od lewej: Tomasz Gieszcz, Ewa Myć-Szopińska, Bartosz Bartoszewicz, Michał Guć oraz Katarzyna Stec.//fot. gdynia.pl

Dzienny Dom Senior + (ul. Chylońska 237) działa od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni świątecznych) w godzinach od 7:45 do 15:45.

Osoby, które są zainteresowanie pobytem w placówce mogą kontaktować się bezpośrednio z jej pracownikami (tel.: 780-068-739, e-mail: ddsplus@mopsgdynia.pl) bądź Dzielnicowym Ośrodkiem Pomocy Społecznej właściwym według miejsca zamieszkania.

Dzienny Dom Senior + utworzony został w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025 – edycja 2022. Całkowita wartość zadania to 126 558 zł, z czego 101 229 zł wynosi dofinansowanie z budżetu państwa.

Zdjęcie: W trakcie inauguracji nie zabrakło oficjalnych gratulacji i podziękowań
W trakcie inauguracji placówki nie zabrakło oficjalnych gratulacji i podziękowań.// fot. archiwum MOPS w Gdyni

Zobacz też na:

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close
МИ З ВАМИ

Jesteśmy z Wami МИ З ВАМИ

Close