Wydarzenie było transmitowane online z Muzeum Emigracji, które przygotowało „studio” z widokiem na gdyński port. Nie zabrakło podsumowań ostatnich 30 lat działalności ośrodka i filmów z życzeniami dla MOPS od koalicjantów i partnerów oraz tych od samych pracowników dla innych pracowników MOPS.

Z okazji święta przyznano 132 nagrody dyrektora MOPS, 8 listów gratulacyjnych oraz wręczono nagrody Prezydenta Miasta Gdyni za osiągnięcia minionego roku w trzech kategoriach.

W kategorii Pracownik Administracji Roku 2020 nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni otrzymała Joanna Antkiewicz.

Zdjęcie: plansza Joanna Antkiewicz
Na zdjęciu nagrodzona Joanna Antkiewicz

W kategorii Pracownik Merytoryczny Roku 2020 nagrodzono Urszulę Żardecką.

Zdjęcie: Nagrodzona Urszula Żardecka
Na zdjęciu nagrodzona Urszula Żardecka

W kategorii Pracownik Socjalny Roku 2020 nagrodę odebrała Małgorzata Gładczak. 

Zdjęcie: plansza Małgorzata Gładczak
Na zdjęciu nagrodzona Małgorzata Gładczak

W imieniu prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka nagrody wręczył Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

– Tych ostatnie 30 lat działalności MOPS w Gdyni to niewątpliwie powód do dumy, gdyż system wsparcia społecznego od lat 90. do dnia dzisiejszego niezmiennie ewoluował- zauważył Michał Guć, wiceprezydent Gdyni. – Pracę w pomocy społecznej cechują dwa elementy – profesjonalizm w budowaniu jak najlepszego systemu wsparcia mieszkańców oraz doświadczenie i empatia, w obliczu ludzkich kłopotów, trudności i niejednokrotnie dramatów. Wówczas mamy szansę podać potrzebującym pomocną dłoń. Chwiałbym podkreślić zwłaszcza ten bardzo trudny mijający rok w obliczu trwającej pandemii i wyrazić szacunek i podziękowanie dla pracowników za ich działanie i zaangażowanie. Gdyńska pomoc społeczna zdała ten egzamin na szóstkę.

– Trwająca pandemia niestety zniweczyła wszystkie nasze plany związane z obchodami 30-lecia ośrodka – podsumowała Mirosława Jezior, dyrektor MOPS w Gdyni. – Tym bardziej cieszę się, że chociaż w formule online udało się nam spotkać z pracownikami i naszymi koalicjantami. Chciałabym pogratulować wszystkim nagrodzonym i złożyć serdeczne życzenia i podziękowania pracownikom i koalicjantom za te ostatnie kilkadziesiąt lat i za pracę zwłaszcza w tym roku. Wszystkiego co najlepsze i dziękujemy.

Tego samego dnia, również w formule online, przyznano nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego „Srebrne drzewko” za wybitne osiągnięcia w obszarze pomocy społecznej. W tym roku jednym z pięciu laureatów tej nagrody w naszym województwie została Katarzyna Stec, z-ca dyrektora MOPS w Gdyni.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Zdjęcie: Katarzyna Stec
Laureatka Srebrnego Drzewka Katarzyna Stec i Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji
Zdjęcie: 30-lecie nagrodzeni
Na zdjęciu: Joanna Antkiewicz, Michał Guć, Małgorzata Gładczak, Mirosława Jezior, Urszula Żardecka

Więcej na temat 30-lecia MOPS

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close