Pomoc dzieciom w okresie epidemii

W 2020 roku ponad setka dzieci przebywających w gdyńskich rodzinnych i instytucjonalnych formach pieczy zastępczej otrzymała wsparcie w postaci nowych komputerów i oprogramowania do nauki zdalnej. Placówki opiekuńczo-wychowawcze typu rodzinnego zostały także zabezpieczone w środki ochrony indywidualnej - maseczki, rękawiczki oraz  płyny do dezynfekcji - ogółem 1300 sztuk. Wraz z końcem roku formalnie zakończyła się realizacja unijnego projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii  COVID-19”.

Gdyńscy ratownicy dla ulicy ruszyli w teren

Od połowy grudnia, w każdy czwartek o godz. 18 na wspólny patrol wyruszają streetworker i pracownik socjalny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdyni oraz ratownicy z Poszukiwawczego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Docierają do miejsc, w których przebywają osoby w kryzysie bezdomności, by upewnić się, że nic im nie zagraża, a jeśli trzeba – udzielić pomocy. Druga odsłona akcji „Gdyńscy ratownicy dla ulicy” potrwa przynajmniej do wiosny.

Gdynia gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Tej fali dobroci i charytatywnego poruszenia nie zatrzyma nawet wirus. Choć 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dopiero za trzy tygodnie – w niedzielę, 31 stycznia, to wiele zbiórek i aukcji już trwa. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego tegoroczne działania odbywają się głównie w sieci. Nasze miasto tradycyjnie włącza się w tę szczytną akcję. Do wsparcia Orkiestry zachęcają trzy główne sztaby, które koordynują gdyńskie działania.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close