Przejdź do głównej zawartości strony

100 paczek żywnościowych, w ramach miejskiej akcji organizowanej przez Centrum Aktywności Seniora, trafi do najbardziej potrzebujących rodzin objętych wsparciem MOPS. Znaleźć w nich będzie można wszystko, co kojarzy nam się z Bożym Narodzeniem i klimatem wigilijnej wieczerzy. Nie zabraknie zatem barszczu, ryb, owoców czy słodkich pierników. W pakunkach znajdzie się też żywność o dłuższym terminie przydatności, w tym np. konserwy mięsne.

Zdjęcie: Przygotowywaniem świątecznych zestawów zajmowali się pracownicy gdyńskiego Centrum Aktywności Seniora i wolontariusze
Przygotowywaniem świątecznych zestawów zajmowali się pracownicy gdyńskiego Centrum Aktywności Seniora i wolontariusze//fot. Paweł Kukla

Sporo się działo w Zespole ds. rodzinnej pieczy zastępczej. Po raz kolejny akcję „Kierunek święta” zorganizował pan Andrzej Grubalski i pan Piotr Ostromęcki. Dzięki niej obdarowanych zostało 21 rodzin zastępczych z Gdyni. Rodziny otrzymały art. spożywcze, słodycze, art. chemiczne a dzieci upragnione prezenty

Zdjęcie: W tym roku po raz kolejny odbyła się akcja
W tym roku po raz kolejny odbyła się akcja "Kierunek święta"//fot. archiwum MOPS

Za pośrednictwem Fundacji Na Rzecz Rodzicielstwa Zastępczego ANIA 17 dzieci z niepełnosprawnościami otrzymało upragnione prezenty.

Zdjęcie: Prezenty dla 17 dzieci z niepełnosprawnościami
Prezenty dla 17 dzieci z niepełnosprawnościami//fot. archiwum MOPS

Fundacja Przyjazny Dom obdarowała 25 paczkami najbardziej potrzebujące rodziny zastępcze. Jedna rodzina otrzymała paczkę od anonimowego darczyńcy. Z kolei prywatna Szkoła Podstawowa LIBER ufundowała dla dwóch zawodowych rodzin zastępczych piękne prezenty w postaci telewizora, komputera, telefonu i tableta.

Zdjęcie: Dwie gdyńskie rodziny zastępcze ze świątecznymi prezentami
Dwie gdyńskie rodziny zastępcze ze świątecznymi prezentami//fot. archiwum MOPS

W ramach współpracy MOPS z PGE Energia Ciepła S.A. 10 seniorów z Zespołu Świetlic Opiekuńczych otrzymało spersonalizowane świąteczne paczki.

Zdjęcie: Prezenty otrzymali również seniorzy z Zespołu Świetlic Opiekuńczych

Ponadto 65 paczek dla dzieci oraz seniorów i osób z niepełnoprawnościami objętych wsparciem DOPS nr 1 przekazano dzięki współpracy z Przedszkolem nr 54, SP nr 40, Zespołem Szkół Administracyjno- Ekonomicznych, komisariatem policji Gdynia Śródmieście, sklepem „Spiżarnia” oraz firmom Baja i Rossmann.

Zdjęcie: Paczki świąteczne dla podopiecznych DOPS nr 1
Paczki świąteczne dla podopiecznych DOPS nr 1//fot. archiwum MOPS

Z kolei 9 paczek dla seniorów objętych wsparciem DOPS nr 4 oraz słodkie Mikołaje przekazano dzięki współpracy ze SP nr 26, Publicznym Pozytywnym Przedszkolem nr 4 w Gdańsku, komisariatem Gdynia Śródmieście. 6 paczek dla rodzin objętych wsparciem DOPS nr 3 przekazano dzięki współpracy z  przedszkolem Edu-Zielony Zakątek w Gdyni, SP nr 21 oraz osobom prywatnym.

Zdjęcie: Słodkie Mikołaje dla podopiecznych DOPS nr 4
Słodkie Mikołaje dla podopiecznych DOPS nr 4//fot. archiwum MOPS

Wszystkim darczyńcom w imieniu obdarowanych serdecznie dziękujemy!

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close