Przejdź do głównej zawartości strony

Funkcja

  • organizowanie i zapewnienie opieki całodobowej (czasowej i stałej) osobom jej wymagającej, w tym prowadzenie spraw dotyczących kierowania i umieszczania osób w całodobowych ośrodkach wsparcia i domach pomocy społecznej, odpłatności z tego tytułu oraz alimentacji.
  • podejmowanie, obsługa i koordynacja spraw interwencyjnych z zakresu zapewnienia wsparcia i opieki osobom starszym.
  • organizowanie działań na rzecz budowania spójnego systemu wsparcia i opieki dla gdyńskich seniorów, w szczególności animowanie lokalnych koalicji oraz harmonizacja działań instytucji, organizacji i innych podmiotów w obszarze aktywizacji, wsparcia i opieki.

Dzienny Dom Senior+

ul. Chylońska 237,
81-007 Gdynia

tel.: 780-068-739
e-mail: ddsplus@mopsgdynia.pl

osoba do kontaktu: Małgorzata Kępska

Dla kogo:

Oferta domu skierowania jest do mieszkańców Gdyni powyżej 60 roku życia, których samodzielne funkcjonowanie w życiu codziennym jest znacznie utrudnione z uwagi na sytuację zdrowotną, w szczególności z uwagi na zaburzenia otępienne, między innymi w przebiegu choroby Alzheimera.

Oferta domu:

Stała opieka dzienna:

Dom świadczy opiekę w godz. 7:45 – 15:45, od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni wolnych od pracy. W ramach pobytu dom zapewnia jeden gorący posiłek. Oprócz pomocy w codziennej samoobsłudze w domu prowadzona jest terapia zajęciowa, zajęcia z zakresu aktywności ruchowej i  społecznej, a także zajęcia kulturalno – oświatowe i edukacyjne.

Osoby zainteresowane pobytem w placówce mogą kontaktować się bezpośrednio z pracownikami domu lub właściwym względem miejsca zamieszkania  Dzielnicowym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Opieka godzinowa (usługi wytchnieniowe):

Opiekunowie osób starszych mogą skorzystać (w zależności od dostępności miejsc) z nieodpłatnej opieki godzinowej dla osób, którymi się opiekują. Opieka świadczona jest w wymiarze nie dłuższym niż 3 godziny jednorazowo w danym miesiącu, w godzinach pracy placówki. Zgłoszenia przyjmuje bezpośrednio Dzienny Dom Senior +.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close
МИ З ВАМИ

Jesteśmy z Wami МИ З ВАМИ

Close