Przejdź do głównej zawartości strony

Dla kogo:

Ośrodek świadczy usługi opiekuńcze w ramach czasowego, całodobowego i dziennego pobytu łącznie dla 44 dorosłych mieszkańców Gdyni, którzy z uwagi na wiek, chorobę lub niepełnosprawność wymagają częściowej pomocy w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych, a nie ma możliwości ich zaspokojenia w miejscu zamieszkania.

Czasowa opieka całodobowa:

W ramach opieki całodobowej ośrodek zapewnia odpowiednie warunki bytowe oraz wyżywienie. Podopieczni mogą liczyć na pomoc w formie pracy socjalnej, a także na wsparcie w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, zajęcia usprawniające z elementami rehabilitacji, zajęcia aktywizujące społecznie oraz w zakresie edukacji i profilaktyki zdrowotnej.

Czasowa opieka dzienna:

Ośrodek świadczy opiekę od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni wolnych od pracy) w godzinach 8:00 – 14:00. W ramach pobytu ośrodek zapewnia posiłki w formie śniadania i obiadu, a także zajęcia usprawniające ruchowo, aktywizujące społecznie, terapię zajęciową oraz szeroko rozumiane poradnictwo i profilaktykę zdrowotną.

Procedura kwalifikacyjna:

Wniosek o skierowanie do Gdyńskiego Ośrodka Wsparcia należy składać w Dzielnicowym Ośrodku Pomocy Społecznej właściwym ze względu na miejsce zamieszkania (w przypadku osób w kryzysie bezdomności poprzez Centrum Reintegracji i Interwencji Mieszkaniowej). Po przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego w miejscu zamieszkania, pracownik socjalny przekazuje komplet dokumentów do Centrum Wsparcia Seniorów, które wydaje decyzję o skierowaniu zgodnie z postanowieniem komisji kwalifikacyjnej.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close
МИ З ВАМИ

Jesteśmy z Wami МИ З ВАМИ

Close