Funkcja

Gdyński Ośrodek Wsparcia Chwarznieńska 93 dysponuje 48 miejscami dla podopiecznych i przeznaczony jest dla mieszkańców Gdyni, którzy z powodu niesamodzielności nie są w stanie przebywać w środowisku dotychczasowego zamieszkania. Ośrodek realizuje wsparcie w odniesieniu do osób będących w stanie zagrożenia zdrowia w wyniku braku odpowiedniej opieki i pielęgnacji oraz w odniesieniu do osób, w przypadku których wyczerpano wszystkie możliwości wsparcia środowiskowego.

W ośrodku prowadzona jest praca socjalna, fizjoterapia oraz terapia zajęciowa. Ośrodek przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Ośrodek nie realizuje wsparcia w stosunku do osób z przewlekłymi chorobami psychicznymi, w których przebiegu stwierdzono występowanie psychoz, a także osób niepełnosprawnych intelektualnie, co do których konieczna by była specjalistyczna opieka psychiatryczna. Ośrodek nie jest przeznaczony dla osób z nieleczoną chorobą alkoholową lub innymi chorobami wywołanymi uzależnieniami od substancji psychoaktywnych.

Procedura kwalifikacji

W celu rozpoczęcia procedury kwalifikacji osoby do ośrodka należy złożyć wniosek w Dzielnicowym Ośrodku Pomocy Społecznej właściwym ze względu na miejsce zamieszkania. Po złożeniu wniosku wszczynane jest postępowanie, którego celem jest zebranie wszystkich informacji do zakwalifikowania osoby do wsparcia oraz wydania decyzji administracyjnej odnoszącej się do wniosku. Decyzję wydaje kierownik Centrum Wsparcia Seniorów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdyni, urzędujący w siedzibie MOPS Gdynia, przy ul. Grabowo 2.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close