Przejdź do głównej zawartości strony

Funkcja

Głównym zadaniem zespołu jest udzielanie intensywnego, indywidualnego wsparcia rodzinom z wieloma problemami, pozostającym na pograniczu rozpadu, przejawiającym dysfunkcje, które na poziomie zaistniałych skutków mogą spowodować konieczność umieszczenia dzieci w systemie opieki całodobowej.

Zespół zapewnia dostęp do indywidualnie animowanych działań o charakterze aktywizującym w sferze społecznej, zdrowotnej i zawodowej. Rodziny mają możliwość korzystania z szerokiego zakresu wsparcia specjalistycznego – w tym psychologicznego, pedagogicznego i zawodowego oraz diagnostyki uzależnień, doskonalenia kompetencji rodzicielskich. Okres intensywnej współpracy z rodziną może trwać nawet do trzech lat.

Jednym z ważnych zadań zespołu jest też harmonizowanie współpracy instytucji zaangażowanych w proces wsparcia rodzin.

Zespół udziela także pomocy cudzoziemcom, którzy uzyskali w Rzeczpospolitej Polskiej status uchodźcy lub ochronę uzupełniającą.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close
МИ З ВАМИ

Jesteśmy z Wami МИ З ВАМИ

Close