Dla kogo?

Oferta Zespołu Świetlic Opiekuńczych przeznaczona jest dla osób niepełnosprawnych i seniorów zagrożonych zaburzeniami w samodzielnym funkcjonowaniu, w szczególności z powodu demencji i choroby Alzhaimera.

Oferta

Zespół Świetlic Opiekuńczych odpowiada za organizowanie, koordynowanie i nadzór nad usługami opiekuńczymi świadczonymi w formie świetlic opiekuńczych. Zespół Świetlic Opiekuńczych realizuje swoje zadania poprzez samodzielne świadczenie usług opiekuńczych w formie świetlic opiekuńczych lub zlecanie ich podmiotom zewnętrznym.
Zespół współpracuje z jednostkami organizacyjnymi MOPS, instytucjami, organizacjami pozarządowymi w zakresie organizowania usług wspierająco – opiekuńczych dla osób wymagających pomocy w miejscu zamieszkania, w oparciu o wyniki analizy i monitoringu potrzeb na tego typu usługi.

W świetlicy opiekuńczej, przy ul. Armii Krajowej 28, zapewnione jest jedno miejsce opieki godzinowej dla zależnych osób starszych, tzw. usługa wytchnieniowa. Z usługi wytchnieniowej może skorzystać faktyczny, niezawodowy opiekun zależnej osoby starszej (mieszkańca gminy Gdynia), jednorazowo w danym miesiącu kalendarzowym, w wymiarze nie dłuższym niż 3 godziny, w godzinach pracy świetlicy. Zgłoszenia osoby zależnej do opieki wytchnieniowej opiekun faktyczny dokonuje w Zespole Świetlic Opiekuńczych.

Godziny otwarcia

Poniedziałek – piątek
7:30 – 16:30

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close