Cel

Zapewnienie kompleksowego i systemowego wsparcia na rzecz osób i rodzin dotkniętych problemem śmierci lub próby samobójczej.

Opis

Koalicja, zawiązana w 2019 roku na bazie projektu „Kręgi na wodzie – widzę, rozumiem, działam”, realizowanego z inicjatywy i we współpracy MOPS Gdynia, Centrum Aktywności Rodziny w Gdyni oraz Gdyńskiego Centrum Zdrowia. Długofalowy projekt miejski, skierowany do gdynian stojących w obliczu tragedii jaką jest śmierć lub próba samobójcza w rodzinie, zakłada m.in. stworzenie koalicji – złożonej ze służb medycznych, mundurowych, pracowników socjalnych, nauczycieli, pedagogów i psychologów oraz osób duchownych – która będzie współpracowała na rzecz osób z problemem suicydologicznym oraz która będzie służyła jako platforma wymiany doświadczeń.

W ramach tworzenia kompleksowego i systemowego wsparcia osób i rodzin doświadczających problemu suicydologicznego organizowane są m.in. cykliczne konferencje naukowo-szkoleniowe, skupiające i integrujące środowisko profesjonalistów zaangażowanych w problematykę samobójstw, oraz systematyczne i zindywidualizowane szkolenia dotyczące zjawiska samobójstw oraz pracy z rodziną dotkniętą kryzysem suicydalnym, które mają na celu przygotowanie grup zawodowych, które na co dzień mogą zetknąć się z problemem samobójstwa lub próby samobójczej – do profesjonalnego podejmowania działań profilaktycznych i interwencyjnych.

Skład koalicji

  • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni
  • Centrum Aktywności Rodziny w Gdyni
  • Gdyńskie Centrum Zdrowia
  • policja
  • straż miejska
  • Zespół Placówek Specjalistycznych w Gdyni, w tym Ośrodek Interwencji Kryzysowej
  • pracownicy ochrony zdrowia oraz oświaty

Częstotliwość spotkań

Członkowie koalicji spotykają się w trakcie organizowanej rokrocznie, począwszy od 2019 roku, konferencji miejskiej, dodatkowo – w mniejszych grupach – w trakcie dedykowanych sesji warsztatowych (w 2019 roku zorganizowano ogółem 16 sesji dla czterech grup zawodowych).

Informacje dodatkowe

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close