Przejdź do głównej zawartości strony

Organizator

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni.

Opis

Konferencja stanowiła podsumowanie sześciu (2008-2013) lat realizacji projektu systemowego „Rodzina bliżej siebie”, w tym jego rezultatów. W części wykładowej, panelowej i warsztatowej, prezentowano i akcentowano potrzebę różnicowania intensywności pomagania, dostrzegania i wykorzystywania w pracy zasobów własnych i środowiska.

Wydarzeniem towarzyszącym było opracowanie publikacji pn. „Rodzina bliżej siebie, czas przemian gdyńskiej pomocy społecznej i nowatorskich inwestycji w człowieka” oraz wyprodukowanie filmu podsumowującego realizację projektu – upowszechnionych następnie podczas konferencji. Od 2012 roku realizowano równolegle strategię wyjścia z projektu, opracowaną przez dyrekcję MOPS Gdynia, przy współudziale władz miasta, polegającą na stopniowym przejmowaniu finansowania projektu przez budżet gminy, po to, aby od 2014 roku gmina podjęła już pełne finansowanie dwóch nowych jednostek organizacyjnych MOPS w ramach utrwalania i podtrzymywania rezultatów projektu.

Powstałe w styczniu 2014 roku dwie nowe jednostki, tj. Zespół ds. intensywnej pracy socjalnej z rodziną oraz Zespół ds. doradztwa i aktywizacji osób niepełnosprawnych, funkcjonują w strukturach MOPS Gdynia do dziś.

Zasięg

Konferencja ogólnopolska zorganizowana w formule stacjonarnej.

Uczestnicy

Blisko 300 uczestników, w tym przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej i powiatowych centrów pomocy rodzinie z województwa pomorskiego, przedstawiciele instytucji zarządzających i współpracujących z realizatorami projektu (organizacje pozarządowe, wykonawcy usług), a także przedstawiciele ośrodków naukowych z całej Polski oraz beneficjenci ostateczni projektu.

Termin

23 października 2013 roku.

Informacje dodatkowe

Galeria

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close
МИ З ВАМИ

Jesteśmy z Wami МИ З ВАМИ

Close