Przejdź do głównej zawartości strony

Koalicja na rzecz osób i rodzin w kryzysie suicydalnym zakończyła funkcjonowanie w tej formule wraz końcem realizacji projektu „Kręgi na wodzie – widzę, rozumiem, działam” w grudniu 2022 r. 

Organizator

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni we współpracy z Centrum Aktywności Rodziny w Gdyni oraz Gdyńskim Centrum Zdrowia.

Opis

Organizowana rokrocznie od 2019 roku konferencja „Kręgi na wodzie – widzę, rozumiem, działam”, stanowi okazję do rozmowy w szerokim gronie specjalistów o tym, jak zwiększać świadomość zagrożenia suicydologicznego oraz jak przepracować trudne doświadczenia i wspierać osoby lub rodziny dotknięte stratą samobójczą. Celem konferencji jest także prezentacja i upowszechnianie założeń projektu pod tym samym tytułem, realizowanego z inicjatywy i we współpracy MOPS Gdynia, Centrum Aktywności Rodziny w Gdyni oraz Gdyńskiego Centrum Zdrowia, który skierowany jest do gdynian, stojących w obliczu tragedii jaką jest śmierć lub próba samobójcza w rodzinie.

Długofalowy projekt miejski zakłada m.in. pomoc w formie grupy wsparcia, a także przeszkolenie grupy asystentów rodziny – tak, by mogli towarzyszyć rodzinom stojącym w obliczu tragedii samobójstwa – oraz innych specjalistów (m.in. przedstawicieli służb mundurowych, ochrony zdrowia, oświaty oraz jednostek i organizacji z obszaru pomocy społecznej), którzy w codziennej pracy miały lub mogą mieć kontakt z osobami i rodzinami po doświadczeniach suicydalnych.

Zasięg

Konferencja miejska zorganizowana w 2020 roku, z uwagi na sytuację pandemiczną w kraju, w formule hybrydowej, tj. stacjonarnej dla max. 50 uczestników oraz zdalnej, transmitowanej za pośrednictwem YouTube i FB dla wszystkich osób zainteresowanych; I edycję (2019) konferencji zorganizowano wyłącznie w formule stacjonarnej.

Uczestnicy

  1. Edycja I: udział wzięło 120 specjalistów – pracowników gdyńskich szkół, policji, prokuratury, a także ochrony zdrowia, pomocy społecznej i Ośrodka Interwencji Kryzysowej.
  2. Edycja II: w formule stacjonarnej udział wzięło 50 osób, w tym pracownicy/przedstawiciele pomocy społecznej, edukacji, ochrony zdrowia, służb mundurowych i samorządu; blisko 500 wyświetleń transmisje online;
  3. Edycja III: konferencja w formule hybrydowej. Stacjonarnie wzięło udział 70 osób, transmisję online śledziło 160 osób. Spotkanie podzielone na dwie części – dla mieszkańców Gdyni i specjalistów. 

Terminy

  1. Edycja I: 5 czerwca 2019 roku.
  2. Edycja II: 10 września 2020 roku.
  3. Edycja III: 10 września 2021 roku.

Informacje dodatkowe

Galeria

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close
МИ З ВАМИ

Jesteśmy z Wami МИ З ВАМИ

Close