Przejdź do głównej zawartości strony

Organizator

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni w partnerstwie z Polskim Instytutem Mediacji i Integracji Społecznej oraz Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Asystentów Rodziny.

Opis

Zlot organizowany – z inicjatywy Polskiego Instytutu Mediacji i Integracji Społecznej oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Asystentów Rodziny – rokrocznie, począwszy od 2011 roku, w różnych miastach Polski. Zgodnie z kilkuletnią tradycją, głównym celem Ogólnopolskiego Zlotu Asystentów Rodziny jest poszerzenie wiedzy i umiejętności w zakresie pracy z rodziną, mającą trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczej, stanowiąc jednocześnie okazję do kontynuacji dyskusji o profesjonalizacji zawodu asystenta rodziny, prezentacji dobrych praktyk w tym obszarze oraz doskonalenia własnego warsztatu pracy asystentów.

Istotnym elementem Zlotu jest także integracja środowiska zawodowego asystentów rodziny z całej Polski, warsztatowa wymiana doświadczeń pomiędzy praktykami, teoretykami oraz innymi profesjonalistami działającymi w obszarze asysty rodzinnej. Gospodarzem V Zlotu było Miasto Gdynia, a tematem przewodnim: Rola i zadania asystenta rodziny w kontekście działań innych służb społecznych. Zebrane doświadczenia wskazywały bowiem na potrzebę klarownego podziału kompetencji pomiędzy przedstawicieli służb społecznych – na te wspierające rodzinę i te działające w ochronie dzieci – oraz oddzielenia działań interwencyjnych od działań profilaktycznych rozumianych jako wzmocnienie rodziny z wykorzystaniem jej zasobów.

Uczestnicy Zlotu wypracowali rekomendacje w zakresie roli i zadań asystenta rodziny w powiązaniu z innymi służbami działającymi w obszarze wsparcia dziecka i rodziny, w celu przedłożenia ich przedstawicielom Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Komisji Polityki Społecznej Sejmu RP. Konferencję zorganizowano pod patronatem honorowym Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Zasięg

Konferencja ogólnopolska zorganizowana w formule stacjonarnej, zapewniająca ogólnodostępną transmisję części plenarnej Zlotu za pośrednictwem YouTube.

Uczestnicy

Blisko 300 uczestników, w tym asystenci rodzin z całego kraju oraz osoby zawodowo zaangażowane w pracę z dzieckiem i rodziną.

Termin

12 – 13 września 2016 roku.

Informacje dodatkowe

Galeria

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close
МИ З ВАМИ

Jesteśmy z Wami МИ З ВАМИ

Close