Przejdź do głównej zawartości strony

Realizator

Dzielnicowy Ośrodek Pomocy Społecznej nr 4 MOPS Gdynia.

Główny cel

Pozytywne wzmacnianie poczucia sprawczości pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdyni i doskonalenie warsztatu pracy poprzez wymianę pozytywnych doświadczeń zawodowych.

Kluczowe działania

  1. Organizowanie regularnych spotkań z udziałem pracowników różnych jednostek organizacyjnych MOPS Gdynia, w trakcie których zaproszeni prelegenci dzielą się ze współpracownikami własnymi pozytywnymi doświadczeniami zawodowymi i dobrymi praktykami – tematyka poszczególnych spotkań jest zależna od osoby prelegenta i dotyczy szerokiego spectrum problematyk społecznych.
  2. Organizowanie raz w roku – na zakończenie każdej edycji projektu – spotkania podsumowującego w formie seminarium.

Planowane rezultaty

  1. Zrealizowanie pierwszej edycji z planem kontynuacji projektu w kolejnych latach (projekt ma charakter długofalowy, bez określonej daty zakończenia).
  2. Wzmocnienie procesu praktykowania idei samouczącej się instytucji.
  3. Przełamywanie stereotypowego postrzegania pomocy społecznej poprzez akcentowanie sukcesów jako ważnej składowej zawodowej rzeczywistości, a nie szeroko rozumianych problemów.

Uczestnicy

W projekcie uczestniczyło dotychczas 82 pracowników różnych jednostek organizacyjnych MOPS Gdynia, w tym 15 jako prelegenci (stan na koniec września 2020 roku).

Okres realizacji

wrzesień 2018 – obecnie

Źródło finansowania

Projekt realizowany w ramach bieżącej działalności MOPS.

Budżet

Nie dotyczy.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close
МИ З ВАМИ

Jesteśmy z Wami МИ З ВАМИ

Close