Przejdź do głównej zawartości strony

Realizator

MOPS Gdynia w partnerstwie z Vard – och – Omsorgsforvaltningen – szwedzką instytucją pomocy społecznej.

Główny cel

Wzrost wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych pracowników MOPS Gdynia z zakresu wsparcia osób z niepełnosprawnościami.

Kluczowe działania

  1. Zorganizowanie i przeprowadzenie m.in. kursów języka angielskiego, spotkań przygotowujących do stażów z elementami wiedzy o kulturze i obyczajach szwedzkich, warsztatów z zakresu budowania systemu oparcia społecznego dla osób z niepełnosprawnościami.
  2. Zorganizowanie czterech dwutygodniowych staży w szwedzkich podmiotach pomocy społecznej dla pracowników socjalnych z pionu wsparcia seniorów i osób niepełnosprawnych oraz będących w trakcie specjalizowania się w pracy z tymi osobami.
  3. Opracowanie kompendium wiedzy i doświadczeń nt. wsparcia osób z niepełnosprawnościami i z zaburzeniami psychicznymi.
  4. Zorganizowanie kampanii upowszechniającej rezultaty projektu i kończącej go konferencji.

Osiągnięte rezultaty

  1. Udoskonalenie warsztatu pracy pracowników socjalnych w obszarze wsparcia społecznego osób z niepełnosprawnościami.
  2. Nabycie praktycznego doświadczenia, poznanie dobrych praktyk oraz doskonalenie wypracowanych rozwiązań, które mogą zostać wykorzystane w środowisku zawodowym.
  3. Rozwój umiejętności budowania sieci oparcia społecznego dla osób starszych i niepełnosprawnych metodą organizowania społeczności lokalnej.
  4. Wdrożenie idei samouczącej się organizacji poprzez przekazywanie przez uczestników projektu zdobytej wiedzy i doświadczenia innym pracownikom ośrodka.

Uczestnicy

16 pracowników MOPS Gdynia.

Okres realizacji

czerwiec 2009 – maj 2011

Źródło finansowania

Projekt współfinansowany z programu „Uczenie się przez całe życie – Leonardo da Vinci”.

Budżet

41.760,00 euro.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close
МИ З ВАМИ

Jesteśmy z Wami МИ З ВАМИ

Close