Przejdź do głównej zawartości strony

Realizator

MOPS Gdynia

Główny cel

Zwiększenie zatrudnienia osób dotkniętych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Kluczowe działania

  1. Zapewnienie uczestnikom kompleksowego, długotrwałego wsparcia w procesie rehabilitacji społecznej i zawodowej, tj. wsparcia pracownika socjalnego, doradcy osoby niepełnosprawnej, psychologa, doradcy zawodowego, trenera pracy.
  2. Zorganizowanie dla uczestników kursów zawodowych, w tym kursu „Ekspert przez doświadczenie” (EPD), złożonego z dwóch poziomów: podstawowego (5 modułów) oraz zaawansowanego (7 modułów), obejmujących odpowiednio 100 i 140 godzin zajęć teoretycznych oraz praktycznych.

Osiągnięte rezultaty

  1. Przetestowanie i wdrożenie innowacyjnej metody wsparcia i aktywizacji osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego w postaci kursu EPD, mającej na celu zmianę sposobu myślenia na temat doświadczania kryzysu psychicznego – traktując go jako zasób i narzędzie do pracy z innymi osobami doświadczającymi podobnych trudności.
  2. Podniesienie poziomu wiedzy uczestników dotyczącej ochrony zdrowia psychicznego i wzmocnienie ich motywacji do aktywnego udziału w procesie zdrowienia.
  3. Rozwój kompetencji zawodowych uczestników, mających na celu ich przygotowanie do roli „ekspertów poprzez doświadczenie”, tj. osób będących partnerami w pracy zespołów terapeutycznych, edukacyjnych i innych podmiotów opieki psychiatrycznej, jak również do pełnienia roli osób towarzyszących innym pacjentom – osobom będącym w procesie zdrowienia.
  4. Utworzenie we wrześniu 2018 roku, w ramach utrwalania rezultatów projektu, Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego MOPS Gdynia, w ramach którego wszystkie osoby zainteresowane mogą skorzystać z konsultacji indywidualnych w tematyce zaburzeń zdrowia psychicznego; konsultacje świadczone są jednocześnie przez profesjonalistę (pracownika Zespołu ds. doradztwa i aktywizacji osób niepełnosprawnych) oraz eksperta przez doświadczenie; dyżury Punktu odbywają się dwa razy w miesiącu: w pierwszą i trzecią środę miesiąca, w godzinach 16.00-18.00.

Uczestnicy

30 mieszkańców Gdyni z doświadczeniem kryzysu psychicznego.

Okres realizacji

czerwiec 2016 – luty 2018

Źródło finansowania

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Budżet

449.589,50 zł, w tym 382.151,07 zł w ramach dofinansowania.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close
МИ З ВАМИ

Jesteśmy z Wami МИ З ВАМИ

Close