Przejdź do głównej zawartości strony

Realizator

Centrum Reintegracji i Interwencji Mieszkaniowej MOPS Gdynia.

Główny cel

Aktywizacja społeczno-zawodowa oraz utrwalanie zasad współżycia społecznego osób w kryzysie mieszkaniowym w procesie wychodzenia z bezdomności.

Kluczowe działania

  1. Wyremontowanie i włączenie w struktury MOPS mieszkania pozyskanego z zasobów gminy.
  2. Monitorowanie procesu wdrażania metody housing first zarówno w obszarze organizacyjnym, jak i merytorycznym, w szczególności w zakresie aktywnego uczestnictwa osób bezdomnych w procesie adaptacji przestrzeni mieszkalnej.
  3. Podpisanie z każdym z mieszkańców umowy z MOPS Gdynia, na podstawie której partycypują w kosztach utrzymania mieszkania – rozwiązanie pozwalające utrzymać mieszkanie w standardzie, w jakim zostało ono oddane do użytku, bez ryzyka zadłużeń, czy braku reakcji w przypadku wystąpienia awarii.
  4. Realizacja przez mieszkańców indywidualnych planów wychodzenia z bezdomności.

Planowane rezultaty

  1. Zbudowanie w Gdyni nowego, systemowego podejścia do procesu wychodzenia z bezdomności opartego o metodę housing first.
  2. Rozwój deinstytucjonalnych form wsparcia osób w kryzysie mieszkaniowym, wpływających m.in. na zmniejszenie kosztów z tytułu pobytu w schronisku czy innych placówkach wsparcia całodobowego oraz wzrost liczby usamodzielnionych osób bezdomnych, tj. nie wymagających dalszego wsparcia instytucjonalnego.
  3. Zbudowanie trwałej koalicji interdyscyplinarnej na rzecz metody housing first w pracy z osobami bezdomnymi.

Uczestnicy

Od początku realizacji projektu z pobytu w mieszkaniu skorzystało narastająco 8 bezdomnych mężczyzn, w tym 3 usamodzielniło się (stan na grudzień 2022 roku).

Okres realizacji

grudzień 2016 – obecnie

Źródło finansowania

Projekt finansowany ze środków gminnych.

Budżet

Budżet projektu (koszty związane z utrzymaniem mieszkania, m.in. z tytułu opłat licznikowych) w 2022 roku wyniósł: 24.270,25 zł.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close
МИ З ВАМИ

Jesteśmy z Wami МИ З ВАМИ

Close