Przejdź do głównej zawartości strony

Realizator

Projekt socjalny realizowany był przez pracowników sześciu jednostek organizacyjnych MOPS Gdynia.

Główny cel

Nauka polskiego języka migowego przez pracowników MOPS Gdynia, przy jednoczesnym rozwijaniu współpracy ponadsektorowej w obszarze wsparcia społecznego osób głuchych i niedosłyszących.

Kluczowe działania

  1. Podtrzymanie i utrwalenie nabytych podstaw polskiego języka migowego, poznanych na kursie zorganizowanym na przełomie 2018/2019 roku przez MOPS Gdynia, poprzez organizację regularnych spotkań grupy samoedukującej, wraz z systematyzowaniem zdobytej wiedzy i przygotowaniem do kontynuacji kursu na kolejnym stopniu zaawansowania.
  2. Podejmowanie współpracy z organizacjami pozarządowymi, działającymi na rzecz osób głuchych, w obszarze praktycznej nauki języka oraz sieciowania działań ponadsektorowych, wspierających tę grupę mieszkańców Gdyni.

Osiągnięte rezultaty

  1. Przeszkolenie sześcioosobowej grupy pracowników do pracy z osobami głuchymi, które korzystają ze wsparcia ośrodka.
  2. Wzmocnienie procesu praktykowania idei samouczącej się instytucji.
  3. Zacieśnianie współpracy międzyinstytucjonalnej na rzecz osób głuchych i niedosłyszących.
  4. Wzrost integralności środowisk głuchych i niedosłyszących z osobami słyszącymi.

Uczestnicy

Sześciu pracowników MOPS Gdynia z sześciu jednostek organizacyjnych: Dzielnicowego Ośrodka Pomocy Społecznej nr 1, Dzielnicowego Ośrodka Pomocy Społecznej nr 4, Zespołu ds. osób niepełnosprawnych, Zespołu ds. intensywnej pracy socjalnej z rodziną, Zespołu ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, Centrum Reintegracji i Interwencji Mieszkaniowej.

Okres realizacji

2018 r. – 2020 r.

Źródło finansowania

Projekt realizowany był w ramach bieżącej działalności MOPS.

Budżet

Nie dotyczy.

Informacje dodatkowe

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close
МИ З ВАМИ

Jesteśmy z Wami МИ З ВАМИ

Close