Przejdź do głównej zawartości strony
Zdjęcie: Barwy Rzeczypospolitej Polskiej i wizerunek godła Rzeczypospolitej Polskiej
Barwy Rzeczypospolitej Polskiej i wizerunek godła Rzeczypospolitej Polskiej //materiały Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Realizator

MOPS Gdynia.

Główny cel

Wprowadzenie usługi asystenta jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym.

Kluczowe działania

Organizacja usługi asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej przyczyniającej się do umożliwienia prowadzenia przez osoby niepełnosprawne bardziej aktywnego i samodzielnego życia oraz poprawy ich funkcjonowania.

Osiągnięte rezultaty

Usługa polegała na pomocy przy wykonywaniu codziennych czynności oraz wsparcie w zakresie funkcjonowania w życiu społecznym.

Usługi w szczególności polegały na pomocy asystenta w:

– wyjściu, powrocie oraz/lub dojazdach w wybrane przez uczestnika Programu miejsce (np. dom, praca, placówki oświatowe i szkoleniowe, świątynie, placówki służby zdrowia i rehabilitacyjne, gabinety lekarskie, urzędy, znajomi, rodzina, instytucje finansowe, wydarzenia kulturalne/rozrywkowe/społeczne/sportowe itp.)

– wyjściu, powrocie oraz/lub dojazdach na rehabilitację i zajęcia terapeutyczne

– zakupach, z zastrzeżeniem aktywnego udziału uczestnika

– załatwieniu spraw urzędowych

– nawiązaniu kontaktu/współpracy z różnego rodzaju instytucjami,

– korzystaniu z dóbr kultury (tj. muzeum, teatr, kino, galerie sztuki, wystawy itp.)

Zrealizowano 5129,5 godziny usług asystencji osobistej dla 11 dzieci z niepełnosprawnościami, 42 osób ze znacznym i 18 z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.

Uczestnicy

  1. Dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności, łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji
  2. Osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności wydane na podstawie ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych albo orzeczenie równoważne do wyżej wymienionego.

Okres realizacji

maj – grudzień 2021 r.

Źródło finansowania

Program realizowany ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Budżet

434.642 zł

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close
МИ З ВАМИ

Jesteśmy z Wami МИ З ВАМИ

Close