Przejdź do głównej zawartości strony
Zdjęcie: Barwy Rzeczypospolitej Polskiej i wizerunek godła Rzeczypospolitej Polskiej
Barwy Rzeczypospolitej Polskiej i wizerunek godła Rzeczypospolitej Polskiej //materiały Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Realizator

Gmina Miasta Gdyni, reprezentowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni.

 

Główny cel

Celem  strategicznym Programu jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu społecznym poprzez dofinansowanie rozbudowy infrastruktury ośrodków wsparcia w środowisku lokalnym oraz zwiększenie miejsc w ośrodkach wsparcia „Senior+”, tj. wsparcie działań jednostek samorządu w rozwoju na ich terenie sieci Dziennych Domów „Senior+” i Klubów „Senior+”.

Kluczowe działania

  • Przygotowanie i realizacja planu zakupowego wyposażenia nowego ośrodka
  • Formalizacja tworzenia ośrodka wsparcia Dzienny Dom Senior+

Osiągnięte rezultaty

Rezultatem projektu jest utworzenie w Gdyni nowego ośrodka wsparcia w formule Dziennego Domu Senior+ dla 22 seniorów, w szczególności mieszkańców dzielnic Chylonia i Cisowa.

 

Uczestnicy

Odbiorcami oferty są seniorzy (osoby 60+), zarówno kobiety jak i mężczyźni, nieaktywni zawodowo, których stan funkcjonalny pozwoli na zajęcia w trybie dziennym. Mogą to być zarówno osoby posiadające rodzinę, jak i samotne, korzystające np. z usług opiekuńczych celem pomocy w dotarciu do ośrodka.

Wśród uczestników znajdą się przede wszystkim seniorzy dotknięci lub zagrożeni utratą samodzielności w codziennym funkcjonowaniu, w szczególności z powodu różnych zespołów otępiennych (w tym choroby Alzhaimera) oraz chorób przewlekłych (somatycznych, neurologicznych i innych). Uczestnictwo tych osób w zajęciach ma na celu aktywizację i podtrzymanie sprawności, uwzględniające ich integrację ze środowiskiem lokalnym, zapobiegające społecznemu wykluczeniu oraz umożliwiające jak najdłuższe funkcjonowanie w środowisku zamieszkania.

Okres realizacji

czerwiec – grudzień 2022 r.

.

Źródło finansowania

Projekt finansowany jest z dotacji celowej budżetu państwa w ramach  Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021 – 2025, przy udziale środków własnych Gminy Miasta Gdyni.

Budżet

126.558 zł, w tym 101.229 zł ze środków dotacji celowej oraz 25.329 zł ze środków własnych Gminy Miasta Gdyni.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close
МИ З ВАМИ

Jesteśmy z Wami МИ З ВАМИ

Close