Przejdź do głównej zawartości strony

Realizator

MOPS Gdynia

Główny cel

Stworzenie przyjaznych dla zdrowia i zdrowienia psychicznego warunków funkcjonowania społecznego, poprzez zapewnienie mieszkańcom Gdyni z zaburzeniami psychicznymi i upośledzeniem umysłowym oraz osobom z ich najbliższego otoczenia, dostępu do adekwatnego do ich potrzeb wsparcia w środowisku zamieszkania.

Kluczowe działania

 1. Zorganizowanie pięciu warsztatów i trzech wyjść uspołeczniających rozwijających zainteresowania i umiejętności uczestników, podnoszących ich samoocenę, poprawiających komunikację interpersonalną, współpracę oraz samodzielność.
 2. Zorganizowanie warsztatów o charakterze wspierająco-edukacyjnym dla rodzin osób z zaburzeniami psychicznymi oraz najbliższego otoczenia osób chorujących.
 3. Zorganizowanie dla osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego oraz profesjonalistów wizyt studyjnych w Fundacji Pinel w Berlinie i Fountain House w Warszawie.
 4. Zorganizowanie warsztatów współprowadzonych przez osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego – ekspertów przez doświadczenie dla profesjonalistów oraz wszystkich osób zainteresowanych tematyką zdrowia psychicznego.
 5. Zorganizowanie wyjazdowego warsztatowego spotkania inicjującego działania gdyńskiej koalicji na rzecz ochrony zdrowia psychicznego.
 6. Wypracowanie i przetestowanie narzędzi i metod oceny jakości i efektywności usług świadczonych na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi – w gdyńskich klubach samopomocy oraz środowiskowych domach samopomocy.

Osiągnięte rezultaty

 1. Zwiększenie różnorodności i poprawa jakości usług świadczonych na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi.
 2. Zwiększenie integracji osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin ze środowiskiem lokalnym.
 3. Wzrost wiedzy osób z zaburzeniami psychicznymi, ich rodzin i profesjonalistów na temat niestandardowych form wsparcia osób po kryzysach psychicznych.
 4. Podniesienie wiedzy i kompetencji osób świadczących różnorodne usługi w ramach gdyńskiej sieci oparcia społecznego dla osób z zaburzeniami psychicznymi.
 5. Ocena jakości i efektywności usług świadczonych na rzecz osób z zaburzeniami zdrowia psychicznego w środowiskowych domach samopomocy i klubach samopomocy.

Uczestnicy

Mieszkańcy Gdyni z zaburzeniami zdrowia psychicznego, członkowie ich rodzin i osoby z najbliższego otoczenia, a także reprezentanci gdyńskich podmiotów działających w obszarze ochrony zdrowia psychicznego i wsparcia społecznego – osoby włączone w proces budowania gdyńskiej koalicji na rzecz ochrony zdrowia psychicznego oraz profesjonaliści zaangażowani w proces profilaktyki, leczenia oraz rehabilitacji osób po kryzysach psychicznych, a także osoby ze środowiska lokalnego zainteresowane tematyką ochrony zdrowia psychicznego (m.in. studenci szkół wyższych, pracownicy administracji publicznej); w projekcie udział wzięło blisko 300 osób.

Okres realizacji

maj 2017 – grudzień 2017

Źródło finansowania

Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi”.

Budżet

125.000,00 zł, w tym 100.000,00 zł w ramach dofinansowania.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close
МИ З ВАМИ

Jesteśmy z Wami МИ З ВАМИ

Close