Przejdź do głównej zawartości strony

Realizator

Fundacja Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” z Warszawy. Przedstawiciele MOPS w Gdyni pełnili w projekcie rolę ekspercką.

Główny cel

Stworzenie sylabusa do prowadzenia treningu umysłu dla seniorów przy wykorzystaniu materiałów dydaktycznych oraz elementów IT – głównie aplikacji MEMO.

Kluczowe działania

  1. Przygotowanie przez psycholożki zajmujące się terapią pamięci sylabusa do prowadzenia zajęć z zakresu treningu umysłu.
  2. Przetestowanie sylabusa przez pracowników różnych placówek kierujących swą ofertę do seniorów, a po zakończeniu merytorycznej pracy nad sylabusem i jego graficznym opracowaniu udostępnienie materiałów on-line (nieodpłatnie i na otwartej licencji).
  3. Zorganizowanie szkoleń i konsultacji dla psychologów, terapeutów i innych osób pracujących z osobami starszymi (w tym także dla opiekunów nieformalnych) dotyczących treningu pamięci i zapoznania ich z materiałami zgromadzonymi w sylabusie.
  4. Zorganizowanie przez uczestników szkoleń zajęć opartych na scenariuszach z sylabusa w grupach seniorów, z którymi na co dzień pracują.

Osiągnięte rezultaty

  1. Wzbogacenie wypracowanego w 2016 roku repozytorium (zbioru ogólnodostępnych, nieodpłatnych ćwiczeń, kart pracy i scenariuszy zajęć dla seniorów) o kompleksowy sylabus zajęć na cały rok, który stanowi wsparcie dla osób prowadzących zajęcia z zakresu treningu umysłu.
  2. Umożliwienie seniorom, korzystającym z oferty edukacyjnej różnych instytucji, wykorzystania wysokiej jakości materiałów edukacyjnych przygotowanych przez ekspertów i praktyków treningu umysłu oraz podniesienie ich kompetencji IT.

Uczestnicy

Projekt skierowany do psychologów, terapeutów i innych osób pracujących z osobami starszymi (w tym także dla opiekunów nieformalnych) oraz do samych seniorów.

Okres realizacji

kwiecień 2019 – grudzień 2019

Źródło finansowania

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, finansowany w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2014-2020 (ASOS).

Budżet

116.410,00 zł, w tym 105.790,00 zł  w ramach dofinansowania.

Informacje dodatkowe

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close
МИ З ВАМИ

Jesteśmy z Wami МИ З ВАМИ

Close