Przejdź do głównej zawartości strony

Realizator

Projekt realizowany przez Gminę Gdynia w partnerstwie z kilkunastoma organizacjami skupionymi w Europejskim Stowarzyszeniu Miast i Regionów na rzecz Ekonomii Społecznej REVES.

Główny cel

Opracowanie kryteriów jakości usług społecznych, funkcjonujących lokalnie w regionach Unii Europejskiej.

Kluczowe działania

  1. Zorganizowanie projektowych spotkań warsztatowych służących wypracowaniu modelu ustalania lokalnych kryteriów jakości usług społecznych; pilotaż modelu gdyńskiego – ze względu na skalę społeczną usługi został zaplanowany dla usług opiekuńczych świadczonych dla osób starszych, przewlekle chorych i niepełnosprawnych w miejscu ich zamieszkania.
  2. Realizacja Gdyńskiego Dialogu o jakości usług opiekuńczych – szerokich konsultacji społecznych, stanowiących formę wymiany opinii, informacji oraz dokonywania uzgodnień między wszystkimi grupami interesariuszy; konsultacje odbyły się podczas kilkunastu spotkań organizowanych przez MOPS Gdynia (z osobami, które z różnych względów nie miały możliwości uczestniczenia w spotkaniach, przeprowadzano wywiady w ich domach).

Osiągnięte rezultaty

  1. Wypracowanie przez gdyński zespół, animowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni, modelu ustalania lokalnych kryteriów jakości usług społecznych – model ten wybrany został jako przykład dobrych praktyk i prezentowany był podczas międzynarodowej konferencji Territorial Quality Standards in Social Services of General Interest w Brukseli w dniu 14.10.2010 roku.
  2. Opracowanie „Karty jakości usług opiekuńczych” jako jednego z elementów działań podejmowanych przez MOPS w obszarze podnoszenia jakości usług opiekuńczych, równolegle do prac nad ich standaryzacją.

Uczestnicy

Odbiorcy usług opiekuńczych, ich rodziny, opiekunowie oraz koordynatorzy usług, wolontariusze, pracownicy socjalni, osoby reprezentujące podmioty świadczące usługi i zamawiające, w tym władze miasta.

Okres realizacji

grudzień 2008 – październik 2010

Źródło finansowania

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu PROGRESS.

Budżet

414.617,00 euro, w tym 329.617,00 euro w ramach dofinansowania.

Informacje dodatkowe

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close
МИ З ВАМИ

Jesteśmy z Wami МИ З ВАМИ

Close