Przejdź do głównej zawartości strony

Realizator

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej – Ośrodek Regionalny w Gdańsku w partnerstwie z MOPS Gdynia, Powiatowym Urzędem Pracy w Gdyni oraz 30 gdyńskimi organizacjami pozarządowymi.

Główny cel

Budowa aktywnie działającego partnerstwa na rzecz podejmowania wspólnych inicjatyw dotyczących aktywizacji zawodowej i społecznej mieszkańców Gdyni.

Kluczowe działania

  1. Opracowanie Powiatowego Programu na Rzecz Zatrudnienia i Spójności Społecznej wraz bieżącą aktualizacją dokumentu zawierającego lokalną diagnozę oraz kluczowe kierunki działań w tematyce zatrudnienia, pomocy społecznej, edukacji oraz przedsiębiorczości.
  2. Animowanie instytucji i organizacji pozarządowych do zawiązywania partnerstw i realizacji wspólnych inicjatyw projektowych.

Osiągnięte rezultaty

  1. Opracowanie Powiatowego Programu na Rzecz Zatrudnienia i Spójności Społecznej.
  2. Zawiązanie dwóch formalnych partnerstw pomiędzy instytucjami partnerskimi i gdyńskimi organizacjami pozarządowych na rzecz podejmowania wspólnych inicjatyw dotyczących aktywizacji zawodowej i społecznej mieszkańców Gdyni.
  3. Wzrost znaczenia partnerstwa ponadsektorowego w rozwiązywaniu problemów społecznych dla poszczególnych instytucji, w tym znaczenia NGO w tym procesie.
  4. Wzrost wiedzy z obszaru zatrudnienia, pomocy społecznej, edukacji oraz przedsiębiorczości.

Uczestnicy

30 organizacji pozarządowych działających na rzecz mieszkańców Gdyni.

Okres realizacji

wrzesień 2008 – maj 2009

Źródło finansowania

Projekt finansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Budżet

95.525,60 zł.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close
МИ З ВАМИ

Jesteśmy z Wami МИ З ВАМИ

Close