Przejdź do głównej zawartości strony

Organizator

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni we współpracy z instytucjami i organizacjami miejskimi uczestniczącymi w realizacji Gminnych Programów Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Opis

Konferencja organizowana rokrocznie od 2017 roku, mająca na celu rozwijanie współpracy międzyinstytucjonalnej w obszarze przeciwdziałania uzależnieniom, propagowanie zachowań prozdrowotnych wśród mieszkańców oraz popularyzację informacji nt. dostępnych w Gdyni form wsparcia dla osób uwikłanych w problem uzależnienia lub współuzależnienia. Konferencja ma charakter szkoleniowy, oferując w programie część warsztatową. Jest ona rok do roku zróżnicowana tematycznie, stanowiąc odpowiedź na zauważane lub zgłaszane przez specjalistów potrzeby.

Od 2018 roku konferencję poprzedza organizacja miejskiej kampanii społecznej pn. Tydzień Profilaktyki Uzależnień w Gdyni, z szeregiem działań towarzyszących (m.in. warsztaty, drzwi otwarte w instytucjach wsparcia, pikniki dla rodzin, akcje informacyjno-edukacyjne, spotkania z młodzieżą, projekcje kina społecznie-wrażliwego, prelekcje). Tegoroczna (2020), trzecia edycja Tygodnia Profilaktyki Uzależnień, z powodu sytuacji pandemicznej w kraju, została zorganizowana całkowicie w formule online, przebiegając pod hasłem relacji jako czynnika chroniącego przed ryzykiem uzależnienia nie tylko od środków psychoaktywnych, ale i uzależnień behawioralnych – tematu szczególnie ważkiego w okresie nauki lub pracy zdalnej.

Zasięg

Konferencja miejska zorganizowana w 2020 roku, z uwagi na sytuację pandemiczną w kraju, w formule hybrydowej, tj. stacjonarnej dla max. 50 uczestników oraz zdalnej, transmitowanej za pośrednictwem YouTube i FB dla wszystkich osób zainteresowanych; w poprzednich edycjach (2017-2019) konferencje organizowano wyłącznie w formule stacjonarnej.

Uczestnicy

W konferencjach uczestniczy od 50 do 150 osób, w tym pracownicy instytucji i organizacji uczestniczących w realizacji Gminnych Programów Przeciwdziałania Uzależnieniom; w tegorocznej edycji (2020) w formule stacjonarnej udział wzięło 50 osób, odnotowano także blisko 250 wyświetleń w trakcie transmisje online. W 2021 roku w formule stacjonarnej wzięło udział 45 osób, a ponad 150 wyświetleń zanotowano w trakcie transmisji online.

Terminy

  1. edycja I: 17 października 2017 roku
  2. edycja II: 11 października 2018 roku
  3. edycja III: 14 czerwca 2019 roku
  4. edycja IV: 8 września 2020 roku
  5. edycja V: 14 października 2021 roku

Informacje dodatkowe

Galeria

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close
МИ З ВАМИ

Jesteśmy z Wami МИ З ВАМИ

Close