Przejdź do głównej zawartości strony

Organizator

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni w partnerstwie z Komisją Włączające i Zdrowe Miasta Związku Miast Bałtyckich.

Opis

Główną myślą konferencji było: Jak budować miasto otwarte na wszystkich mieszkańców – miasto, które rozpoznaje potrzeby potencjał i perspektywy dla ludzi tworzących lokalną społeczność na każdym etapie ich życia. Goście i prelegenci poruszali m.in. tematy: Jak kolejne pokolenia oddziałują na siebie? Jak zorganizować miasto, jego usługi i przestrzeń tak, aby móc wspólnie, międzypokoleniowo, angażować się w pracę, rozwijać swoje pasje, wspierać się wzajemnie? Jak zadbać o zdrowe i bezpieczne warunki wspólnego życia i rozwoju? Konferencja była też okazją do zapoznania się z dotychczasowymi działaniami w ramach Gdyńskiego Dialogu Międzypokoleniowego.

Wydarzeniem towarzyszącym było posiedzenie Komisji Włączające i Zdrowe Miasta Związku Miast Bałtyckich z udziałem gości i prelegentów ze Szwecji i Finlandii oraz opracowanie i wydanie publikacji pn. „Z Gdynią przez całe życie. Innowacyjne sposoby na międzypokoleniowe miasto”, prezentującej kilkuletnie działania miejskie w sferze polityki senioralnej.

Zasięg

Konferencja międzynarodowa zorganizowana w formule stacjonarnej, zapewniająca tłumaczenie symultaniczne dla gości zagranicznych i ogólnodostępną transmisję części plenarnej za pośrednictwem YouTube.

Uczestnicy

Blisko 230 uczestników, w tym specjaliści z Polski i Europy w zakresie tworzenia i realizacji lokalnych polityk społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem zjawisk starzenia się społeczeństwa.

Termin

9 – 10 października 2017 roku.

Informacje dodatkowe

Galeria

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close
МИ З ВАМИ

Jesteśmy z Wami МИ З ВАМИ

Close