Przejdź do głównej zawartości strony

Organizator

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni.

Opis

Celem konferencji było zapoznanie uczestników z dotychczas wypracowanymi dobrymi praktykami w obszarze opieki nad osobami z zespołem zaburzeń związanych z ekspozycją na alkohol w okresie życia płodowego – na przykładzie doświadczeń Gdyńskiego Centrum Diagnozy i Terapii FASD (jednostki organizacyjnej MOPS Gdynia) – oraz wskazanie kierunku w tworzeniu kolejnych i bardziej zaawansowanych rozwiązań na szczeblu ogólnopolskim w tym obszarze. Była to druga odsłona konferencji – pierwszą pod nazwą „FAS – w trosce o dziecko” zorganizowano w 2016 roku.

Wydarzeniami towarzyszącymi, poprzedzającym obie konferencje, były gdyńskie kampanie społeczne pn. „FAS – w trosce o dziecko”, podczas których propagowano wiedzę na temat FASD i zgubnych skutków spożywania alkoholu przez kobiety w ciąży m.in. poprzez organizację: happeningów, projekcji kina społecznie wrażliwego, spotkań informacyjnych, warsztatów szkoleniowych dla osób pracujących w obszarze wsparcia dziecka i rodziny, dni otwartych w dedykowanych placówkach wsparcia, a także opracowanie i upowszechnienie dedykowanych publikacji.

Zasięg

Konferencje ogólnopolskie organizowane w formule stacjonarnej, zapewniające ogólnodostępną transmisję części plenarnych za pośrednictwem YouTube.

Uczestnicy

Blisko 300 uczestników, w tym osoby zawodowo zaangażowane w pracę z dzieckiem i rodziną: wychowawcy z placówek opiekuńczo-wychowawczych, opiekunowie z Rodzinnych Domów Dziecka, asystenci rodzin, kuratorzy, nauczyciele, pedagodzy, psycholodzy szkolni, pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, dyrektorzy placówek oświatowych i pomocowych, a także rodzice biologiczni, adopcyjni i zastępczy.

Termin

  1. I edycja: 9 września 2016 roku.
  2. II edycja: 12 – 13 września 2019 roku.

Informacje dodatkowe

Galeria

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close
МИ З ВАМИ

Jesteśmy z Wami МИ З ВАМИ

Close