Przejdź do głównej zawartości strony

Realizator

MOPS Gdynia

Główny cel

Zapobieganie i ograniczenie negatywnych skutków wystąpienia COVID-19 w obszarze pieczy zastępczej.

Kluczowe działania

  1. Zakup i przekazanie w użytkowanie 104 laptopów wraz z oprogramowaniem, 2 projektorów multimedialnych oraz 9 sztuk oprogramowania dla dzieci z niepełnosprawnością do nauki zdalnej dla ogółem 113 dzieci z rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej.
  2. Zakup i przekazanie placówkom opiekuńczo-wychowawczym typu rodzinnego ogółem 1300 sztuk środków ochrony indywidualnej bhp, w tym m.in. maseczek, rękawiczek, środków dezynfekcyjnych.

Osiągnięte rezultaty

Wzmocnienie rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych, regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych, interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych, w zakresie bezpiecznej realizacji zadań tych podmiotów w okresie epidemii Covid-19, ze szczególnym uwzględnieniem umożliwienia dzieciom korzystania ze zdalnego nauczania.

Uczestnicy

Wychowankowie umieszczeni w rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej, w tym osoby uczące się, które pozostały w pieczy zastępczej do 25 roku życia, na podstawie art. 37 ust. 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz ich opiekunowie.

Okres realizacji

sierpień 2020 – listopad 2020

Źródło finansowania

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

Budżet

324.175,00 zł, w tym 273.215,00 zł ze środków europejskich oraz 50.960,00 zł ze środków krajowych

Dodatkowe informacje

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close
МИ З ВАМИ

Jesteśmy z Wami МИ З ВАМИ

Close